Domácí herbicid

domaci-herbicid

Už nevím kde jsem ten recept našel, ale to je jedno. Důležité je, že funguje. Je to jednoduché. Do zhruba litru octa přidáte vrchovatou polévkovou lžíci soli a trochu tekutého mýdla (zhruba 5 zmáčknutí pumpičky).

To vše dát do nádoby s rozprašovačem a nastříkat na listy plevele. Po pár hodinách plevel zaschne. Přesto počkejte asi týden a pak teprve odstraňte. To proto aby se vše dostalo až ke kořenům.

Co je důležité vědět

Nejde o selektivní, ale totální herbicid. Tedy něco jako je Roundup. Kam ho aplikujete to zajde a může se dostat i do půdy. Z toho je jasné jeho nejlepší využití. To jsou spáry v zámkové dlažbě, kačírku a podobně. Tento postřik se moc nehodí pokud se chcete zbavovat plevele v trávě. I když to také jde, ale je to pracné. Dělá se to tak, že se štětcem potírají jednotlivé listy. Na postřiky v trávě je lepší Dicotex nebo Bofix. Oba fungují dobře s tím, že Dicotex má tu výhodu, že trávu pak můžete kompostovat.

Na co všechno funguje?

Zatím mám vyzkoušeno: mech, svlačec, přeslička, prasetník kořenatý, jitrocel, pampelišky, kontryhel, bodláky. U těch bodláků to jen trochu déle trvá. Bodláku se lépe zbavíte tak, že jej useknete u země a do dutiny nalejete vroucí vodu.

A ještě pár drobností

Takto vyrobený herbicid neublíží psům ani jiným zvířatům. Směle můžete na místa kam jej hodláte aplikovat pustit i děti. To je u klasického průmyslového přípravku problém. Smrad octa vás navíc zbaví mravenců pokud je někde máte.