Jak vyčistit žvýkačku

zvykacky

O tom, že žvýkačka je příjemná na jediném místě, a sice v ústech, není pochyb. Žvýkačka na oblečení, na čalounění nebo na botě je nepříjemná, ještě nepříjemnější je ve vlasech. Jak žvýkačku vyčistit?

Jak ji odstranit z boty

Spolehlivý způsob, jak odstranit žvýkačku z boty, je použít arašídové máslo. Stačí ho nanést na podrážku boty, díky své lepkavosti se žvýkačka s máslem spojí a půjde sundat. Pak stačí jen podrážku umýt mýdlovou vodou.

Jak ji odstranit z oblečení

Velmi častá je žvýkačka na oblečení, zvláště pokud používáte městskou hromadnou dopravu. Stačí na ni přimáčknout igelitový sáček a dát takto do mrazničky. Po několika hodinách bude možné žvýkačku sundat.

Jak ji odstranit z pleteného oblečení

V tomto případě si s mrazákem a igelitovým sáčkem nepomůžete, protože byste mohli vlněné oblečení zničit. Na řadu přichází technický benzin, kterým postižené místo několikrát potřete. Následně žvýkačku sundejte, přetřete vlhkým hadříkem a necháte vyprat.

Jak ji odstranit z čalounění

Máte-li děti, určitě vám situace, kdy se žvýkačka přilepí na židli nebo na gauč, není cizí. Ideálním prostředkem, jak nalepené neštěstí odstranit, je odstraňovač tmelů, který seženete v hobby marketech. Tento prostředek nastříkáte na čalounění, necháte chvíli působit a setřete vlhkým hadříkem.

Další podobné rady