Jak vybrat cestovní pojištění

Výběr cestovního pojištění

Chystáte se na dovolenou nebo zahraniční cestu a hledáte vhodné cestovní pojištění? Poradíme vám, na co se zaměřit, abyste vybrali správně.

Nejlevnější neznamená nejlepší

Při výběru cestovního pojištění postupuje řada turistů tak, že zvolí unifikovaný produkt za velmi příznivou cenu. V takovém případě se ale může jednoduše stát, že vybrané pojištění nepokryje potřebná rizika, případně že pojistné krytí bude nízké. Jak se této situaci vyvarovat?

Především si sami musíte říct, proč se pojišťujete a na jaká rizika. Na cestách nebo dovolené se může přihodit řada věcí, bolavým zubem počínaje a odcizením zavazadel konče. Zvažte realisticky, co všechno se může přihodit a jaké by to mělo dopady. Samozřejmostí by mělo být pojištění proti úrazu a léčebným výlohám v zahraničí. Zvažte pojištění odpovědnosti za škodu a další možnosti připojištění. Pokud jedete do zahraničí také za prací, zvolte pojištění na pracovní cestu.

Máte-li zvolené parametry, poptejte pojištění u několika pojišťoven a porovnávejte. Jedině tak získáte pojištění, které bude odpovídat vašim potřebám. Důležitým parametrem jsou asistenční služby, které skutečně využijete, pokud dojde k naplnění pojistného rizika.

Zaměřte se na výluky

Jednou z nejdůležitější části každé pojistné smlouvy jsou výluky. Zaměřte se na ně zejména v případě sportů – některé sporty můžete připojistit, jiné jsou zcela nepojistitelné a provozujete je jen na vlastní riziko.

V oblasti připojištění zavazadel se může stát, že výluk bude tolik, že se vám připojištění nevyplatí – například i proto, že zpravidla nejcennější věci jako fotoaparát nebo notebook pojištění nekryje.

Další podobné rady