Jak správně konturovat obličej

konturovani-obliceje

Ke konturování obličeje se používají celkem tři produkty, a to bronzer, tvářenka a rozjasňovač. Na konturování obličeje je také důležité mít správné štětce – na bronzer a tvářenku se používají štětce hustší a tlustější, než ten na rozjasňovač. Důležité je také vybírat produkty, které padnou k odstínu naší pleti. Jak tedy správně konturovat?

Bronzer zvýrazní lícní kosti, vymodeluje nos i bradu

Bronzer se používá zejména na zahlazení drobných nedokonalostí, popřípadě k „tvarování“ obličeje tak, že svou tmavší barvou dotváří stíny tam, kde chybí – a tak dopomáhá k získání dokonalejšího obličeje. Bronzer je vlastně pudr, který je tmavší, než ten běžně používaný.

Pokud chcete svůj obličej spíše opticky zúžit, naneste bronzer pod lícní kosti – tím zúžíte tváře a váš obličej bude působit méně baculatě. Pokud máte vysoké čelo, bronzer naneste kolem linie vlasů. Pokud máte větší bradu, je vhodné bronzer využít k jejímu zmenšení – pudr naneste od krku až k bradě.

Tento zázrak vám pomůže i vytvarovat váš nos – k zúžení naneste trochu bronzeru na strany nosu, ke zmenšení špičky nosu poprašte špičku a pokud chcete nos prodloužit, nanášíme na kost nosu tam, kam se běžně dávají brýle.

Ale pozor – bronzer musíte vždy nanést v malém množství a rozetřít do ztracena – nerozetřený bronzer vypadá velmi nehezky a může tvořit oranžové „mapy“.

Tvářenka pro svěží vzhled obličeje

Drogerie nabízejí obrovskou škálu odstínů tvářenek, dokonce i druhů – můžete zvolit tvářenku pudrovou, tekutou, ale i pěnovou. Nejčastěji se používá tvářenka červená nebo růžová, pro některé typy obličejů je ale spíše doporučena tvářenka fialová či hnědá.

Tvářenka se nanáší od spánků do poloviny tváří (na lícní kosti). Používáme jen v malém množství a roztíráme pečlivě do ztracena – nechcete přece vypadat jako Marfuša!

Rozjasňovač pro rozzáření obličeje i zvětšení očí

Rozjasňovač opět můžeme sehnat v mnoha podobách – například v podobě tyčinky, báze, pudru a dalších. Tato vychytávka je o několik odstínů světlejší než pleť, na kterou se nanáší (čím světlejší pleť, tím světlejší rozjasňovač, takže pokud jste hodně světlý typ, váš rozjasňovač může být téměř bílý).

Rozjasňovač má v podstatě dva typy, a to se třpytkami a bez třpytek – pro denní nošení doporučujeme spíše ten bez třpytek. Nejčastěji se nanáší na lícní kosti těsně nad tvářenku pro zvýraznění očí.

Dále ho můžeme používat na bradu, vnitřní koutek oka (zvýraznění očí), střed čela či pod obočí. Ale pozor – opět jen s mírou!

Další podobné rady