Jak se pozná bezkontaktní karta

bezkontaktni-karta

Jsme národem, který rád v obchodech platí kartou. Pro mnohé asi překvapující informace. Ti co mají bezhotovostní placení v oblibě jistě vědí jaké to má výhody. A proto se ani není co divit, že i bezkontaktní platební karty mají velký úspěch.

Jak ji poznáte

Kartu, která bezkontaktní platby umožňuje poznáte jednoduše. Je na ní vyznačený symbol několika zvětšujících se prohnutých čárek. Viz. foto. Podobný symbol se používá pro označení wifi sítí.

Rychlé zaplacení

Hlavní výhodu je rychlost placení. Kartu jen přiložíte k terminálu a máte zaplaceno. Je to velmi rychlé. Takto lze, ale hradit platby pouze do výše 500 Kč. Nad tuto částku musíte zadat i PIN.

Podmínkou pro placení jen přiložením je aby terminál tyto karty přijímal. Dnes už jsou, ale prakticky všude. Pokud ještě někde narazíte na terminál, který to neumí zaplatíte kartou klasicky jejím vložením do přístroje a zadáním PIN kódu.

Bezpečnost

Hlavní bezpečností prvek je limit 500 Kč. Pokud Vám někdo kartu odcizí může s ní opakovaně do této výše bez problémů platit dokud si ji nezablokujete nebo nebude vyčerpán denní limit. To je jisté úskalí a je potřeba na to myslet.

V případě výběru peněz z bankomatu musí se PIN zadávat vždy.

Nálepky

Některé banky vydávají také bezkontaktní nálepky. Tu si můžete nalepit třeba na mobil. Princip nálepky je s kartou totožný.

Další podobné rady