Jak chodit v botách na podpatku

vysoke-podpatky

Jak vybrat správné boty

Vše začínám výběrem správné obuvi. Pokud na botách na podpatku nechodíte každý den, je důležité zvolit typ bot, který bude pevnější a bude dobře držet na noze. Nejideálnější jsou ty boty, které mají pásek kolem kotníku – a také ty, které mají nižší podpatek, zhruba do 8 cm.

Samozřejmě, že je nejlepší zkoušet si boty naboso, protože díky potu bota lépe přilne k noze a neklouže – ale to vám v obchodech většinou nedovolí, takže se musíte vybavit silonovými punčoškami, obejít se tento zákaz dá i punčochami s oky. Zkoušení bot je ideální v dobu, kdy boty chcete nosit, protože noha během dne mírně otéká a to může mírně ovlivnit velikost Vašich bot.

V botách se musíte cítit pohodlně, nikde nesmí nic tlačit. Projděte se párkrát sem a tam, pokud je vše v pořádku, boty si kupte a doma se je snažte trochu rozchodit.

Jak se v botách správně pohybovat

Vaše pohyby musí být hlavně plynulé. Hlavu držte vzhůru, ramena tlačte dolů. Srovnejte páteř a nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako by před vámi byla namalovaná rovná čára. Během chůze se snažte propínat prsty a postupně přenášejte váhu těla postupně od prstů na patu.

Druhou nohu zvedněte, přeneste váhu na špičku (to kvůli tomu, abyste si neukopla podpatek) a krok dokončete přenesením váhy na patu. Menší kroky se vám budou dělat lépe, vaše chůze bude o to pomalejší a více sexy. Co se týče vašich boků, nechte je pohybovat se, jak se jim zachce – boty vás přinutí jimi přirozeně pohupovat. Pokud si ale připadáte jako prkno, stačí si nechat na jedné botě podpatek o 5 milimetrů zkrátit, tím se vaše boky o to více zhoupnou.

Pokud vám noha v botách klouže, pořiďte si do bot silikonové vložky – stojí kolem 25 Kč a opravdu pomohou. Jsou skvělé také pro ty z nás, které v botách tráví dlouhou dobu, nebo pro ty, kterým je bota třeba o půl čísla větší – silikonový polštářek je příjemně měkký a vyplní prostor, který noha nevyplnila.

Než se vydáte do terénu

Pokud se chystáte chodit po asfaltu, je to možné pouze v zimě. Za parných letních dnů se mohou asfaltové silnice proměnit v lepkavé peklo a boty zničíte.

Po mramoru se snažte chodit velmi opatrně, hodně klouže – proto se držte blízko budov, abyste se měly čeho chytit. Pokud se na mramorových podlahách pohybujete často natřete podrážky kalafunou. Tím zmírníte klouzání.

Pokud pojedete po eskalátoru, nezapomeňte dávat pozor na to, aby se vám podpatek nezasekl ve škvírkách. To samé platí o kanálových mřížkách.

Další podobné rady