Jak a na co všechno se dá používat Dropbox

jak-na-dropbox

Pohybujete se často mezi více zařízeními což klasicky je počítač doma a v práci, mobil, tablet a přemýšlíte o tom jak mít všechny svoje soubory, dokumenty, hudbu, fotky  a další neustále přístupné? Ideálně z jednoho místa? Ano, dá se používat fleška, ale není to úplně pohodlné a neustále musíte myslet na to jestli to co máte na flashdisku máte i všude jinde.

Existuje podstatně lepší řečení v podobě služby Dropbox. Co to je? Jde o cloudové úložiště kam nahrajete vše k čemu chcete mít přístup odkudkoliv. K tomu co do tohoto úložiště vložíte se dostanete prakticky ze všeho co je připojené k internetu. Není to problém ani pro jakýkoliv chytrý telefon.

Vše najdete na Dropbox.com kde je registrace i přihlášení.

Synchronizace běží tzv. na pozadí. Což v praxi znamená, že o běhu celé služby vůbec nevíte. Pokud si do počítače instalujete software, který je volně ke stažení vytvoří se speciální složka do které cokoliv z počítače přetáhnete je ihned v Dropboxu. Vše jede samo a automaticky.

Nikde ani nemusíte klikat na „uložit“ a podobně. Když na jednom zařízení cokoliv uložíte hned se to objeví i na všech ostatních.

Na co všechno se dá požít webové úložiště použít

To co máte v počítači můžete dát do Dropboxu. Co stojí za zmínku je sdílení Vašich souborů nebo celých složek. Jeden příklad za všechny. Máte v úložišti fotku, kterou chcete někomu ukázat a z nějakého důvodu ji nechcete nebo nemůžete poslat v příloze e-mailu. V tomto případě ji stačí jen tzv. nasdílet. Dotyčné prostě jen na fotku pošlete odkaz z Dropboxu. Sdílení lze samozřejmě kdykoliv zrušit.

Služba také dobře slouží pro přenos čehokoliv z počítače do mobilu a opačně. Když máte „něco“ v počítači a potřebujete to rychle dostat do mobilu a nemáte zrovna po ruce kabel stačí se přihlásit ke službě na počítači, nahrát a pak v mobilu z aplikace uložit. Na další možnosti určitě přijdete hned jak toto úložiště začnete používat.

Pokud máte chytrý telefon určitě si tam aplikaci od Dropboxu nainstallujte. Proč? Aplikace Vám bude sama zálohovat vše co vyfotíte do Dropboxu. O velký přenos dat, který Vám vyčerpá měsíční limit se bát nemusíte. Na to vývojáři mysleli a lze nastavit synchronizaci jen pokud jste na wifi. Toto zálohování je to také jednoduchý způsob jak fotky z mobilu přenést do počítače nebo do dalších zařízení.

Dropbox je zdarma. Po jednoduché registraci dostanete k dispozici 2GB pro Vaše data. Když budete potřebovat více můžete si je přikoupit. Pro někoho je možná 2GB málo. Pokud mezi ně patříte i Vy přesto se registrujte. V úložištích online je velká konkurence je dost pravděpodobné, že se prostor zdarma bude navyšovat. A to bude dost možná jen pro stávající uživatele.

Další prostor navíc dostanete za každé doporučení. Konkrétně 250 MB kdo se na základě všeho doporučení zaregistruje. Stačí přivést své známé. Časem se tak dostanete na velmi zajímavá GB zdarma.

Placená varianta Vás na buben také nepřivede. Za zhruba 235 Kč dostanete 1TB prostoru. To už zaplní málo kdo.

Dropbox není česky jen tak asi ani nebude. Ale není důvod ztrácet hlavu. Služba jako taková je velmi jednoduchá. Zde je pro jistotu překlad těch nejvíce používaných funkcí.

Další podobné rady